Odpoledne s pravým houbařem

dotaz


Vhodné

  • pro holky
  • pro kluky
  • pro rodinu

Popis Odpoledne s pravým houbařem:

Vlastnosti zážitku:
Projděte se s odborníkem a poznejte les z pohledu mykologa (houbaře) získejte nový úhel pohledu na les a přírodu. Jedná se o odborné předání přírodní a houbařské nauky. Naučíte se vybírat  lokality  pro sběr hub v každém ročním období. Radost celý rok. Po setkání s odborníkem, pro kterého jsou houby vášeň a zná téměř všechny druhy, budete obdivovat kolik druhů je daleko chutnějších a dostupnějších než běžně známé houby. Dozvíte se, že druhá nejzdravější houba světa - hlíva ústřičná, kterou znáte z lékáren, se dá sbírat v českých lesích. Naučíte se, jak jí bezpečně poznat a techniku jejího sběru. Také poznáte, jak snadno pěstovat  léčivé houby doma. Jestli si myslíte, že znáte houby, tak tento zážitek Vás přesvědčí o tom, že neznáte ani půlku jedlých a zdravých hub. Zážitek je vhodný pro lidi milující přírodu. Může být velmi obohacující pro další život. Sami si nasbíráte výborné jedlé houby (některé i léčivé), které byste sami nikdy nepoznali. Budete náležitě poučeni o vlastnostech hub a jejich nejlepším způsobu zpracování. Doma potom sobě i svým blízkým budete připravovat nové a zdravé pokrmy s houbami.      

Popis zážitku:
Po příjezdu se seznámíte s houbařem, který se houbaření věnuje  celý svůj život.  Po seznámení Vám předvede speciální pomůcky pro sběr hub v náročných místech. Tyto pomůcky si po návratu domů můžete lehce sestrojit. Poté vyrazíte na místo, které vybere houbař dle období či podmínek. Na okraj lesa se dostanete autem. Vyrazíte na hodinu a půl dlouhou procházku po podkrkonošských lesích, kde narazíte nejen na spoustu hub, ale i na spoustu rarit  z okolí. Houbař je znalý místního kraje, a tak se dozvíte spoustu zajímavostí. Každou houbu Vám houbař představí, popíše a řekne, kde se vyskytuje. Také se dozvíte spojitost s počasím, kde houby předpokládat za jakého počasí. Nasbíráte jedlé houby, dozvíte se jaké houby jsou nejzdravější. Po návratu dostanete osvěžující nápoj z čajové houby, která se dá pěstovat doma. Také dostanete pár tipů jak jíst houby, aby bylo jídlo  zdravé. Houbař  Vám bude dál k dispozici k pozdějším konzultacím, když něco najdete a nebudete  si vědět rady. Dostanete také recept pro pěstování hub doma. Houby rostou celý rok, tak proč  tedy čekat na podzim až porostou běžné houby.  Naučte se sbírat a pěstovat jedlé a zdravé houby po celý rok, staňte se lepším houbařem.  

Délka celé akce a časové rozložení: 
                           
- zahajovací instruktáž, seznámení (0,5 hod.)
- jízda na místo a houbaření (1,5 hod.)
- rozbor, recepty,ukončení (1 hod.)
- celkem (3 hod.)

V ceně je zahrnuto:
- parkování  auta po dobu zážitku
- nápoj z čajové houby
- tříhodinový program s houbařem
- fotografie z průběhu celého zážitku
- recepty a pozdější konzultace

Doba konání: celý rok, dle počasí a teplot (obvykle od března do prosince)

Místo konání: Krkonoše (Podkrkonoší, Svoboda nad Úpou)

Místo setkání:
určí houbař dle ročního období.

Objednávka:
minimálně sedm dní předem

Zvláštní ujednání: doporučujeme  starší nenápadné oblečení  vhodné do lesa bez reflexních doplňků, boty zpevněné v kotníku, čepice, houbařský nožík, košík, nebo plátěná taška, nedoporučuje se drahé a nové oblečení.

Dostupné téměř pro každého.
Nutnost  schopnosti samostatného pohybu po lese.

Přehled variant zážitku Odpoledne s pravým houbařem

Krkonoše

Název Počet osob Cena včetně DPH
Odpoledne s houbařem  	2487 Kč

Odpoledne s houbařem  	3665 Kč

Fotogalerie:

obrazek produktu obrazek produktu obrazek produktu
+420 572 547 183

Porsche 911 carrera
Navrhněte nám zážitek

Zážitky

Určení

Informace

Zážitky v krajíchZážitky
Sháníte dárek a došla Vám inspirace? Prohledali jste svou bezednou studnici nápadů a narazili jste na samé dno?

Copyright © 2009cc MACHIN-GLOBAL s.r.o.
Tvorba www stránek MACHIN.cz, webhosting HOSTSERVIS.cz


Partneři:
Warning: file_get_contents(http://paticky.machin-global.cz/zo.php?sekce=web&id_web=24&delic=%20|%20): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 404 Not Found in /www/doc/www.zazij.eu/www/components/footer.php on line 130
| vyhlídkový let balónem | regály | Last minute Egypt | ... další partneři

Máte zajímavý web s obsahem věnovaným zážitkům a chcete vyměnit odkazy, neváhejte nás kontaktovat.